SKU
STL2500HGSFI

Shimano kołowrotek Stella 2500 FI S HG

Nasza cena 2 735,92 zł Normalna cena 3 109,00 zł

Ukryte w liniach nowego kołowrotka Stella piękno, jest połączeniem innowacji, technologii i inżynierii Shimano, które dostarczają wędkarzom niebywałych doświadczeń. Prawie każdy element w nowej Stelli został przeprojektowany i wielokrotnie sprawdzony. Nowy system napędowy, nowe łożyska i spasowanie poszczególnych elementów – wszystko to sprawia, że ten kołowrotek nie tylko lepiej leży w dłoni, ale również jeszcze lepiej radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami nad wodą. Aby w pełni docenić nową wersję kołowrotka Stella, musisz po prostu sprawdzić go we własnych dłoniach. Finezja z jaką porusza się rotor w trakcie zwijania linki, płynna regulacja hamulca podczas walki z rybą, niesamowita moc przekładni gdy czas pokazać rybie, kto tu rządzi... Stella FI bez wątpienia wyznacza nowy poziom dla konstrukcji kołowrotków spinningowych, dostarczając wędkarzowi wspomnień, których po prostu nie da się zapomnieć.

 • Ilość łożysk 13 S A-RB + 1 łożysko rolkowe
 • Nawój Aerowrap II + 1-speed
 • Pojedyncza korbka aluminiowa
 • Korpus Magnesium
 • Szpula Aluminiowa, kuta na zimno
 • Maintenance port (na rolce prowadzącej)
 • Hamulec wodoodporny

Zastosowane technologie:

 • Hagane Gear
  Precyzyjne kucie na zimno to kluczowy element obróbki metalu stosowany przez Shimano. Surowiec składowy nie jest poddawany mechanicznej obróbce, tylko jest kształtowany pod bardzo wysokim ciśnieniem, co nadaje mu idealną spoistość, co przekłada się na wytrzymałość i długowieczność elementu, a w tym przypadku - przekładni, która jest sercem każdego kołowrotka.
 • Micromodule
  Wsparcie przekładni ślimakowej nowymi zębatkami mikromodułowymi skutkuje zmniejszeniem szansy na wystąpienie wibracji podczas kręcenia. Jest to zupełna innowacja na rynku kołowrotków, która powoduje, że mechanizm działa niesamowicie płynnie bez utraty mocy i bez spadku wytrzymałości. Ta płynność oscylacji skutkuje też lepszym przenoszeniem drgań spowodowanych przez walczącą rybę bezpośrednio na rękę wędkarza.
 • XShip
  Napęd X-Shipjest kombinacją wielu elementów, które działają wspólnie dla maksymalnej efektywności. Dzięki przesunięciu piniona w stronę zębatki głównej, więcej mocy jest przenoszone z rączki na rotor. Pinion jest z kolei wspierany dwoma łożyskami Shimano A-RB co skutkuje o wiele większą stabilnością pracy.
 • Hagane Body
  Korpus HAGANE jest produkowany z wytrzymałego aluminium lub magnezu. Pozwala to podnieść jego sztywność i odporność na przeciążenia, obiżając do maksimum szansę na odkształcenie. Skutkuje to mocną obudową dla całego, zawatego wewnątrz mechanizmu i zdecydowanie ulepsza pracę całej konstrukcji.
 • G Free Body
  Technologia G-Free Body została opracowana, by przenieść środek ciężkości kołowrotka w stronę wędziska. Udało się to osiągnąć poprzez przesunięcie wałka napędowego o 19mm w górę. Dzięki temu, środek został przesunięty w stronę dłoni wędkarza, zapewniając lepszą egonomię i większą łatwość użycia, a co za tym idzie - mniejsze zmęczenie ręki.
 • Cold Forged Aluminium
  Kute na zimno aluminium jest używane podczas wytwarzania niektórych multiplikatorów morskich, kołowrotków muchowych oraz wielu rodzajów szpul. Wykuwane na zimno z jednego kawałka aluminium elementy cechują się ogromną wytrzymałością.
 • EI Surface Treatment
  E.I Surface to sposób podwójnego zabezpieczenia elementu przed korozją. Sprawia on, że nawet po wielu latach nasze kołowrotki i multiplikatory wyglądają jak nowe.
 • Rigid Support Drag
  Rigid Support Drag eliminuje chybotanie się szpuli nawet przy zupełnym odkręceniu hamulca. Rezultatem tego jest niebywale płynnie działający hamulec dający pełną kontrolę nad rybą, nawet przy korzystaniu z cienkich żyłek i plecionek.
 • S ARB
  Łożyska S A-RB to niezwykle odporne na korozję, znane dobrze łożyska Shimano A-RB, wyposażone w dodatkową osłonę chroniącą przed dostępem piasku, soli czy kurzu.
 • One Piece Bail
  Jednoczęściowy kabłąk nie posiada luki, w którą mogłaby wejść linka w trakcie korzystania z kołowrotka. Po zamknięciu sprawia, że linka szybciej wchodzi bezpośrednio na rolkę prowadzącą.
 • Aero Wrap II
  Zaawansowany system nawoju Aero Wrap II zbudowany na przekładni ślimakowej zapewnia optymalną prędkość oscylacji. Gwarantuje to idealny nawój i redukuje straty energii podczas rzutu, spowodowane tarciem pomiędzy zwojami. Aero Wrap II jest uważany za jeden z najlepszych systemów nawoju na świecie.
 • ARC Spool
  Szpula AR-C zaprojektowana przez Shimano posiada opatentowany kształt, pozwalający lince ześlizgiwać się gładko podczas rzutu, co przekłada się na celność i odległość rzutów.
 • DynaBalance
  System DynaBalance redukuje powstawanie wibracji podczas nawoju co skutkuje gładszą pracą kołowrotka i lepszym wyczuwaniem brań. Za sprawą koszystania z symulacji komputerowych podczas tworzenia każdego kołowrotka, Shimano jest w stanie tworzyć lekkie rotory umożliwiające tak stabilną pracę kołowrotka.
 • Easy maintenance
  Maintenance Port to niewielki otwór umieszczony na korpusie, przez który możemy smarować bezpośrednio mechanizmy wewnętrzne z użyciem oryginalnych, rekomendowanych przez Shimano smarów i oliwek. Niektóre kołowrotki z najwyższej półki posiadają również port do zmarowania rolki prowadzącej.
 • Hypergear
  Precyzyjnie zaprojektowana, główna przekładnia Hypergear przekazuje więcej mocy z rączki na rotor kołowrotka. Stworzona, by nie znosić kompromisów, pozwala osiągnąć większą efektywność nawoju przy mniejszym wkładzie siły.
 • Magnesium
  Shimano używa magnezu w wybranej grupie najwyższej jakości kołowrotków, gdzie redukcja wagi jest niezwykle istotna. Pozwala to zmniejszyć masę konstrukcji nawet o 10% w porównaniu do konstrukcji aluminiowych.
 • One Speed Oscillation
  Oscylacja jednobiegowa sprawia, że szpula porusza się w jednostajnym tempie.
 • Power Roller
  Specjalnie ukształtowana rolka prowadząca Shimano Power Roller redukuje skręcanie się linki i jest niezwykle przydatna podczas korzystania z cienkich żyłek i plecionek.
 • Super Stopper II
  System Super Stopper II eliminuje wsteczne obroty korbki i rotora, gwarantujac pewne zacięcia, gdy kołowrotek jest przełączony w tryb antireverse.
 • Waterproof Drag
  Stosując specjalne uszczelki, ochroniono hamulec przed działaniem wody, co skutkuje lepszymi parametrami pracy nawet po zamoczeniu.

 

Więcej informacji
RozmiarNie
RozmiarNie
Gwarancja24
Ilość składówNie
Krzywa ugięcia (lbs)Nie
Przełożenie6,0:1
Ilość łożysk13+1
RozmiarNie
Szpula głównaaluminium
Szpula zapasowaNie
WersjaNie
GramaturaNie
Średnica (mm)Nie
Długość (m)Nie
Długość (cm)Nie
Średnica (cm)Nie
Głębokość pracy do (m)Nie
Wzrost (cm)Nie
Długość (yds)Nie
Grubość (DEN)Nie
Ilość komórNie
C.W. do (g)Nie
KolorNie
Pojemność szpuli (mm-m)0.16-150 / 0.18-120 / 0.20-95
AromatNie
ModelNie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Shimano kołowrotek Stella 2500 FI S HG
Twoja ocena