SKU
VANQC3000FA

Shimano kołowrotek Vanquish C3000 FA

1 802,00 zł

Długo oczekiwany Vanquish FA wyznacza nowy standard ultralekkich kołowrotków z przednim hamulcem w segmencie spinningowym. Jego niezwykle lekka konstrukcja została zbudowana z najwyższej jakości komponentów opracowanych przez Shimano, takich jak opatentowany carbon CI4+, magnez oraz aluminium, co czyni go jeszcze lżejszym od poprzednika. Nie tylko waga jest jednak atutem tego kołowrotka - każdy, kto tylko weźmie go do ręki i zakręci korbką, natychmiast doceni jego walory użytkowe. Dzięki zupełnie nowemy designowi rotora, zbudowanego w koncepcji Magnumlite Rotor, praca całego kołowrotka jest lepsza niż kiedykolwiek. Precyzyjne mechanizmy zębatkowe Hagane, umieszczone wewnątrz kutego na zimno korpusu Hagane, będące największymi osiągnięciami Shimano, zapewniają wędkarzowi długotrwałą przyjemność z użytkowania na przestrzeni wielu lat. Shimano oferuje nowego Vanquisha w wielu wersjach, by zadowolić dosłownie każego spinningistę niezależnie od preferowanej przez niego techniki łowienia ryb drapieżnych. Nasz nowy Vanquish został zaprojekowany w myśl jednej zasady: Tylko najlepsze jest "wystarczająco dobre".

 • Nawój Aero Wrap II + oscylacja Slow + 1-speed
 • Korbka Karbonowa pojedyncza (podwójna w wersji DH)
 • Korpus - Magnez
 • Szpula Aluminiowa, kuta na zimno
 • Hamulec wodoodporny

Zastosowane technologie:

 • Hagane Gear
  Precyzyjne kucie na zimno to kluczowy element obróbki metalu stosowany przez Shimano. Surowiec składowy nie jest poddawany mechanicznej obróbce, tylko jest kształtowany pod bardzo wysokim ciśnieniem, co nadaje mu idealną spoistość, co przekłada się na wytrzymałość i długowieczność elementu, a w tym przypadku - przekładni, która jest sercem każdego kołowrotka.
 • Micromodule
  Wsparcie przekładni ślimakowej nowymi zębatkami mikromodułowymi skutkuje zmniejszeniem szansy na wystąpienie wibracji podczas kręcenia. Jest to zupełna innowacja na rynku kołowrotków, która powoduje, że mechanizm działa niesamowicie płynnie bez utraty mocy i bez spadku wytrzymałości. Ta płynność oscylacji skutkuje też lepszym przenoszeniem drgań spowodowanych przez walczącą rybę bezpośrednio na rękę wędkarza.
 • Hagane Body
  Korpus HAGANE jest produkowany z wytrzymałego aluminium lub magnezu. Pozwala to podnieść jego sztywność i odporność na przeciążenia, obiżając do maksimum szansę na odkształcenie. Skutkuje to mocną obudową dla całego, zawatego wewnątrz mechanizmu i zdecydowanie ulepsza pracę całej konstrukcji.
 • CoreProtect
  CoreProtect chroni mechanizmy wewnętrze przed dostępem wody, zabezpieczając całe body w każdym newralgicznym punkcie.
 • G Free Body
  Technologia G-Free Body została opracowana, by przenieść środek ciężkości kołowrotka w stronę wędziska. Udało się to osiągnąć poprzez przesunięcie wałka napędowego o 19mm w górę. Dzięki temu, środek został przesunięty w stronę dłoni wędkarza, zapewniając lepszą egonomię i większą łatwość użycia, a co za tym idzie - mniejsze zmęczenie ręki.
 • MGL Rotor
  The new design of the Magnumlite Rotor produces unprecedented light rotation. The rotor profile, which was previously symmetrical, is now asymmetrical. The bail arm mechanism, which was previously situated on the same side as the line roller, has been moved to the opposite side. This improves balance and combined with a lightweight line roller, titan bail and optimum arrangement of rotor thickness, a 14% saving in rotation inertia has been achieved increasing sensitivity to previously unreached levels.
 • ARC Spool
  Szpula AR-C zaprojektowana przez Shimano posiada opatentowany kształt, pozwalający lince ześlizgiwać się gładko podczas rzutu, co przekłada się na celność i odległość rzutów.
 • CI4+
  CI4+ to zaawansowana wersja oryginalnego CI4. Ten wysoce zaawansowany technologicznie materiał jest jednak 2,5-raza sztywniejszy niż CI4 i znaleźć go można jedynie w najdroższych, ultralekkich kołowrotkach z naszej oferty. CI4+ pozwala uzyskać również większą siłę holowania bez obaw o odkształcenie się elementów.
 • Rigid Support Drag
  Rigid Support Drag eliminuje chybotanie się szpuli nawet przy zupełnym odkręceniu hamulca. Rezultatem tego jest niebywale płynnie działający hamulec dający pełną kontrolę nad rybą, nawet przy korzystaniu z cienkich żyłek i plecionek.
 • S ARB
  Łożyska S A-RB to niezwykle odporne na korozję, znane dobrze łożyska Shimano A-RB, wyposażone w dodatkową osłonę chroniącą przed dostępem piasku, soli czy kurzu.
 • Aero Wrap II
  Zaawansowany system nawoju Aero Wrap II zbudowany na przekładni ślimakowej zapewnia optymalną prędkość oscylacji. Gwarantuje to idealny nawój i redukuje straty energii podczas rzutu, spowodowane tarciem pomiędzy zwojami. Aero Wrap II jest uważany za jeden z najlepszych systemów nawoju na świecie.
 • Cold Forged Aluminium
  Kute na zimno aluminium jest używane podczas wytwarzania niektórych multiplikatorów morskich, kołowrotków muchowych oraz wielu rodzajów szpul. Wykuwane na zimno z jednego kawałka aluminium elementy cechują się ogromną wytrzymałością.
 • DynaBalance
  System DynaBalance redukuje powstawanie wibracji podczas nawoju co skutkuje gładszą pracą kołowrotka i lepszym wyczuwaniem brań. Za sprawą koszystania z symulacji komputerowych podczas tworzenia każdego kołowrotka, Shimano jest w stanie tworzyć lekkie rotory umożliwiające tak stabilną pracę kołowrotka.
 • Floating Shaft II
  Kluczowe rozwiązanie stosowane w większości kołowrotków stałoszpulowych Shimano w miejscu, w którym napęd szpuli spotyka się z pinionem. Inżynierowie Shimano ograniczyli możliwość stykania się systemu ze ściankami korpusu poprzez przesunięcie łożysk na drugą stronę wałka napędowego. Sprawia to, że wałek jest w pozycji "pływającej", zapewniającej płynność i stabilność pracy.
 • Hypergear
  Precyzyjnie zaprojektowana, główna przekładnia Hypergear przekazuje więcej mocy z rączki na rotor kołowrotka. Stworzona, by nie znosić kompromisów, pozwala osiągnąć większą efektywność nawoju przy mniejszym wkładzie siły.
 • Magnesium
  Shimano używa magnezu w wybranej grupie najwyższej jakości kołowrotków, gdzie redukcja wagi jest niezwykle istotna. Pozwala to zmniejszyć masę konstrukcji nawet o 10% w porównaniu do konstrukcji aluminiowych.
 • Power Roller
  Specjalnie ukształtowana rolka prowadząca Shimano Power Roller redukuje skręcanie się linki i jest niezwykle przydatna podczas korzystania z cienkich żyłek i plecionek.
 • Slow Oscillation
  Oscylacja Slow Oscillation sprawia, że szpula porusza się wolniej w górę i w gół, podczas gdy rotor obraca się w niezmienionym tempie. Skutkuje to układaniem zwojów jeden przy drugim i w efekcie daje perfekcyjny nawój.
 • Super Stopper II
  System Super Stopper II eliminuje wsteczne obroty korbki i rotora, gwarantujac pewne zacięcia, gdy kołowrotek jest przełączony w tryb antireverse.
 • Waterproof Drag
  Stosując specjalne uszczelki, ochroniliśmy hamulec przed działaniem wody, co skutkuje lepszymi parametrami pracy nawet po zamoczeniu.
Więcej informacji
Kod kreskowy0022255203623
Gwarancja24
Przełożenie5,3:1
Ilość łożysk11+1
Szpula głównaaluminium
Pojemność szpuli (mm-m)0.25-210 / 0.30-130 / 0.35-100
Napisz swoją własną opinię
Opiniujesz:Shimano kołowrotek Vanquish C3000 FA
Twoja ocena