Tylko 2 pozostał
SKU
STR4000SGTMRC

Shimano kołowrotek Stradic 4000 S GTM RC

Cena promocyjna 510,38 zł Cena standardowa 579,98 zł

W nowej rodzinie Shimano Stradic GTM RC, w której oprócz modeli 2500, 3000 i 4000 dodano bonus w formie najmniejszego modelu 1500, udało się zachować powszechnie znany, perłowo-biały design. Każdy model z tej serii ma korpus i rotor wykonany z tworzywa XT–7, szpulę AR–C, przekładnię Zinc Diecast, kabłąk stożkowego typu, anodowaną, kutą na zimno aluminiową szpulę oraz szpulę zapasową z tworzywa XT–7. Podobnie jak w modelu TPCi4, szpula modelu 4000 jest nową, płytką wersją o pojemności identycznej jak szpula modelu 3000. Hamulec walki Fightin' Drag pozwala niewielkim ruchem dźwigni szybko ustawić siłę hamulca podczas walki z rybą. To ważne, jeśli hamulec nie został wcześniej prawidłowo nastawiony i grozi nam zerwanie linki po zacięciu, albo wtedy, gdy trzeba holować rybę z większą siłą. Jednym z najlepszych sposobów ustawienia hamowania linki jest obrócenie dźwigni hamulca walki na maksimum, następnie ustawienie hamulca tylnego na wytrzymałość linki, a na koniec obrót dźwigni hamulca walki z powrotem – do położenia środkowego. Teraz można mieć pewność, że linka nie pęknie nawet wtedy, gdy ustawimy hamulec walki na maksimum. Kolejną zaletą hamulca walki jest to, że po ustawieniu go na minimum mamy namiastkę wolnej szpuli, co zapobiega zerwaniu linki podczas brania.

 • ARC Spool
  Szpula AR-C zaprojektowana przez Shimano posiada opatentowany kształt, pozwalający lince ześlizgiwać się gładko podczas rzutu, co przekłada się na celność i odległość rzutów.
 • Rigid Support Drag
  Rigid Support Drag eliminuje chybotanie się szpuli nawet przy zupełnym odkręceniu hamulca. Rezultatem tego jest niebywale płynnie działający hamulec dający pełną kontrolę nad rybą, nawet przy korzystaniu z cienkich żyłek i plecionek.
 • Hypergear
  Precyzyjnie zaprojektowana, główna przekładnia Hypergear przekazuje więcej mocy z rączki na rotor kołowrotka. Stworzona, by nie znosić kompromisów, pozwala osiągnąć większą efektywność nawoju przy mniejszym wkładzie siły.
 • Fightin Drag
  Hamulec walki to drugi system kontroli szpuli, stosowany w niektórych kołowrotkach z tylnym hamulcem Shimano. Jest łatwy w obsłudze i pozwala w pełni kontrolować walczącą rybę.
 • Cold Forged Aluminium
  Kute na zimno aluminium jest używane podczas wytwarzania niektórych multiplikatorów morskich, kołowrotków muchowych oraz wielu rodzajów szpul. Wykuwane na zimno z jednego kawałka aluminium elementy cechują się ogromną wytrzymałością.
 • XT7
  XT-7 jest niepowtarzalnym komponentem opracowanym przez Shimano, stosowanym podczas konstruowania wielu kołowrotków. Używany w produkcji korpusów i szpul do wielu kołowrotków Shimano, XT-7 jest solidne i niezwykle lekkie.
 • One Speed Oscillation
  Oscylacja jednobiegowa sprawia, że szpula porusza się w jednostajnym tempie.
 • Aero Wrap II
  Zaawansowany system nawoju Aero Wrap II zbudowany na przekładni ślimakowej zapewnia optymalną prędkość oscylacji. Gwarantuje to idealny nawój i redukuje straty energii podczas rzutu, spowodowane tarciem pomiędzy zwojami. Aero Wrap II jest uważany za jeden z najlepszych systemów nawoju na świecie.
 • Easy maintenance
  Maintenance Port to niewielki otwór umieszczony na korpusie, przez który możemy smarować bezpośrednio mechanizmy wewnętrzne z użyciem oryginalnych, rekomendowanych przez Shimano smarów i oliwek. Niektóre kołowrotki z najwyższej półki posiadają również port do zmarowania rolki prowadzącej.
 • Floating Shaft II
  Kluczowe rozwiązanie stosowane w większości kołowrotków stałoszpulowych Shimano w miejscu, w którym napęd szpuli spotyka się z pinionem. Inżynierowie Shimano ograniczyli możliwość stykania się systemu ze ściankami korpusu poprzez przesunięcie łożysk na drugą stronę wałka napędowego. Sprawia to, że wałek jest w pozycji "pływającej", zapewniającej płynność i stabilność pracy.
 • Super Stopper II
  System Super Stopper II eliminuje wsteczne obroty korbki i rotora, gwarantujac pewne zacięcia, gdy kołowrotek jest przełączony w tryb antireverse.
 • DynaBalance
  System DynaBalance redukuje powstawanie wibracji podczas nawoju co skutkuje gładszą pracą kołowrotka i lepszym wyczuwaniem brań. Za sprawą koszystania z symulacji komputerowych podczas tworzenia każdego kołowrotka, Shimano jest w stanie tworzyć lekkie rotory umożliwiające tak stabilną pracę kołowrotka.
 • Cone Bail
 • Power Roller
  Specjalnie ukształtowana rolka prowadząca Shimano Power Roller redukuje skręcanie się linki i jest niezwykle przydatna podczas korzystania z cienkich żyłek i plecionek.
Więcej informacji
Kod kreskowy0022255118507
Gwarancja24
Przełożenie5,8:1
Ilość łożysk4+1
Szpula głównaaluminium
Szpula zapasowatworzywo
Gramatura0,39
Pojemność szpuli (mm-m) 0,18-240 / 0,20-220 / 0,25-140 / 0,30-100
Napisz swoją własną opinię
Opiniujesz:Shimano kołowrotek Stradic 4000 S GTM RC
Twoja ocena
To Top